Dura lex sed lex

Zapraszam Was do lektury mojego bloga. Do lektury i aktywnego udziału w jego tworzeniu: komentowania, uzupełniania, polemik. Nie przewiduję w nim aktywności ludzi niekulturalnych, aroganckich, kłótliwych, złośliwych, uprzedzonych, stronniczych… . Na wszelki jednak wypadek zaznaczam, że wszelkie wpisy takich osób będą usuwane a ich dostęp do naszej przestrzeni blokowany.

Teksty, które będą pojawiały się na blogu, są wyłącznie moją własnością (ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4. 02. 1994 roku). Nie spodziewam się, że będą to wypowiedzi w jakoś szczególnie godne cytowania, jeśli mimo to ktoś z Was zechce przytoczyć jakiś fragment, może to zrobić pod warunkiem jednak, że poda także źródło cytowanej wypowiedzi.

Ze względu na tematykę, treść moich wpisów często odwoływać się będzie do wiedzy przekazywanej przez inne osoby lub funkcjonującej w literaturze czy tradycji (receptury, przepisy…). Zawsze wtedy będę, w miarę możliwości, odwoływała się do ich autorki/ autora. Jeśli mimo to ktokolwiek znajdzie tu swój tekst bez takiego odnośnika, proszę, by skontaktował się ze mną w celu uzupełnienia braku. Nie jest bowiem moją intencją przypisywanie sobie cudzych pomysłów czy pozowanie na wszechwiedzący autorytet. Nie zawsze jednak potrafię bezpośrednio wskazać źródło informacji, którą chcę podzielić się z Wami.