3 marca – Grupowa sesja oddechowa z Izabelą Rodak

Zapraszamy na grupową sesję oddechową z Izabelą Rodak!

Co to jest sesja oddechowa ?

Sesja oddechowa polega na świadomym kształtowaniu oddechu przez dłuższy czas. Wdech jest wykonywany z energią i głęboki, zaczynając od brzucha rozszerzamy całą klatkę piersiową w górę. Po energetycznym wdechu następuje relaksujący wydech, klatka zapada się własnym ciężarem, bez wysiłku. I znowu energetyczny wdech przechodzący automatycznie w wydech…. Pomiędzy każdym cyklem oddychania nie robimy przerw, inaczej mówiąc nie ma nawet najkrótszego momentu zatrzymania oddechu. Początkowo utrzymanie takiego oddychania wymaga wysiłku i koncentracji, ale po chwili ciało zwykle samo wchodzi w rytm tego sposobu oddychania. Oddychamy tylko przez nos, albo tylko ustami, w zależności od indywidualnych preferencji.

Sesja ma swoją dynamikę trwania w czasie – oddech podnosi stopniowo energię w ciele aż do punktu kulminacyjnego, a następnie stopniowo opada i powracamy do normalnego oddechu. Przebieg tej fali jest indywidualny dla każdego oddychającego, ale zwykle trwa to około godziny.

Co się dzieje w trakcie sesji?

W czasie sesji następuje bardzo mocne dotlenienie naszego organizmu. Fala energii wzbudzona przez oddech, dociera do komórek i zaczyna roztapiać blokady, usuwać napięcia, oczyszczać skutki stresu. Dlatego możemy odczuwać w ciele różnorodne sensacje: mrowienie, skurcze, bóle, zimno, gorąco, ciężar lub lekkość. Wszystko to mija nie pozostawiając w naszym ciele żadnego śladu. Ważne jest zatem aby w trakcie sesji nie przestraszyć się tego i pamiętać, że nie dzieje się nic groźnego dla zdrowia. Mogą pojawiać się także nagłe fale emocji – smutku lub radości, łzy lub śmiech. To także efekt uwalniania się zablokowanej w ciele energii. Dlatego ważne jest, aby przed sesją wiedzieć co może się wydarzyć i że nie jest to groźne ani nie pozostanie po jej zakończeniu.

Jakie są efekty sesji? Po co to robić?

Sesja oddechowa to podróż w głąb siebie. Istotą terapii wykorzystującej oddech jest stworzenie warunków na uwolnienie energii, która została zablokowana w ciele w wyniku różnorodnych urazów, trudnych przeżyć, traum, często z okresu wczesnego dzieciństwa. Ponownie wzbudzając wyparte w przeszłości, trudne doświadczenia mamy szansę, aby je zintegrować. Nie trzeba o nich mówić – wystarczy poczuć je w ciele, zauważyć i dać im zaistnieć. Bezpieczna atmosfera podczas sesji oddechowej ułatwia uwolnienie przeszłości i daje poczucie pełni życia tu i teraz. Sesja oddechowa kończy się stanem głębokiej relaksacji, stwarza przestrzeń by to co się pojawiło mogło zostać przyjęte i zaakceptowane. Kiedy uczymy się skupiać na naszym oddechu, uczymy się ważnego narzędzia do budowania dobrego samopoczucia i zdrowia psychicznego oraz fizycznego. Pamiętajmy, iż wiele chorób wywodzi się z nadmiernego stresu czy napięcia emocjonalnego – czyli blokowania energii w ciele. Leczenie poprzez oddech niesie wiele korzyści, harmonizuje obszar naszego ciała fizycznego i emocji. Dla wielu osób doświadczenie świadomego oddychania jest również rozpoczęciem lub pogłębieniem rozwoju duchowego.

Po sesji:

Jesteś bardziej zrelaksowany. Postrzegasz świat i pewne sprawy inaczej, zwykle prościej i pełniej, ponieważ doświadczasz siebie inaczej. Wstępuje w Ciebie nowa energia (dosłownie, wraz z wdechem i dotlenieniem ciała). I wiele, wiele innych rzeczy się wydarza, czasem wręcz cudów, których najlepiej doświadczyć samemu.

Czy można oddychać w ten sposób samemu, bez trenera?

Mając za sobą nie mniej niż dziesięć sesji z trenerem oddechu, jeśli jesteśmy zdrowi fizycznie i psychicznie, tego typu pracę możemy wykonywać sami, w zaciszu własnego domu. Ze względu na wyżej opisane możliwe reakcje ciała absolutnie odradza się eksperymentowanie i zaczynanie na własną rękę bez opieki doświadczonego trenera.

Warsztaty poprowadzi: Izabela Rodak

Termin: 3 marca 2019

Czas trwania: 11.00 – 13.00

Miejsce: Złoty Środek Studio Pracy z Ciałem

Inwestycja: 40 PLN/ 30 PLN dla uczestników regularnych zajęć prowadzonych przez studio Złoty Środek posiadających karnet na bieżący miesiąc

Zapisy: pod numerem 790 379 021 (preferowane smsy)