Masaże

Tych, którzy są ciekawi starożytnej formy masażu ajurwedyjskiego i jego zdrowotnych właściwości zapraszamy do skorzystania z oferty 5 masaży i zabiegów, które znajdziecie w naszym Studiu. 

Rodzaje masaży:

Masaż całego ciała stanowiący część tradycyjnego programu oczyszczającego i odmładzającego – panca karma. W trakcie jego wykonywania całe ciało jest intensywnie masowane dużą ilością oleju z ziołami, aby oczyścić organizm z toksyn (ama). Rytmiczne i głęboko relaksujące ruchy mają na celu poruszenie zastałej energii (prana) i umożliwienie jej swobodnego przepływu.

Masaż głowy wykonywany naturalnymi olejami, które w widoczny sposób poprawiają kondycję skóry głowy i włosów. Zabieg ten regeneruje wszystkie organy znajdujące się w obrębie głowy, uwalnia od stresu, lęków, przygnębienia, rozluźnia spięte mięśnie szyi i barków. Pobudza również wrodzone zdolności ciała do samouzdrawiania.

Masaż twarzy, dekoltu i ramion. Znany także pod nazwą „wieczna młodość”. Upiększa zewnętrznie, a odmładza wewnętrznie. Ma działanie relaksacyjne, pielęgnujące, regenerujące i odmładzające. Polecany jest również dla cery z problemami dermatologicznymi.

Kombinacja trzech powyższych masaży, którego podstawę stanowi Abhyanga – oraz jeden z masaży: Mukhabhyanga lub Shiroabhyanga.

Jeden z ważniejszych starożytnych zabiegów stosowanych w celu uwolnienia napięcia zgromadzonego w oczach. Napięcie to powoduje liczne dolegliwości m.in. słabe widzenie, ból, opuchliznę.

Terapeutyczny masaż ciała wykonywany przy pomocy sproszkowanych ziół.