12 praw Karmy

1 – Wielkie Prawo:
Zbierzesz to co zasiejesz. Jest to aspekt przyczyny i skutku. Czyń innym to, co chciałbyś, by tobie czyniono.

2 – Prawo Tworzenia:
Nic nie dzieje się przypadkowo, życie nie przydarza ci się  – wymaga twojego uczestnictwa i współdziałania. Jesteś ściśle powiązany ze Wszechświatem, zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz siebie. Wszystko, co dzieje się na zewnątrz ciebie, ma swój początek w twoim wewnętrznym świecie, w twoich myślach i emocjach. Najpierw stwórz w swoim umyśle, wewnątrz siebie to, co chcesz, by zamanifestowało się na zewnątrz. Swoimi myślami i wyborami stwarzasz to, co wydarza się w świecie zewnętrznym.

3 – Prawo Pokory:
To, czego nie akceptujesz w swoim życiu, co wypierasz, będzie nadal istnieć w twojej rzeczywistości, często zwielokrotnione lub przerysowane, byś tego nie przeoczył. Świat niczym lustro zawsze odzwierciedla i pokazuje ci twoje wewnętrzne realia.

4 – Prawo Wzrostu:
Dojdziesz tam, dokąd idziesz. By rozwijać się duchowo, musisz być gotowy do zmiany siebie, a nie zmieniać ludzi wokół siebie. Kiedy zmieniasz się w środku, zewnętrzna rzeczywistość zmienia się również. Spojrzenie obserwatora, zgodne z jego przekonaniami i oczekiwaniami, zmienia rzeczywistość tego, co jest obserwowane.

5 – Prawo Odpowiedzialności:
Za każdym razem, gdy coś jest nie tak na zewnątrz, coś jest na niewłaściwym miejscu wewnątrz ciebie. Musisz wziąć odpowiedzialność za jakość i intensywność swoich uczuć i reakcji, zamiast po prostu działać pod wpływem emocji. Panowanie nad swoimi działaniami i emocjami może znacznie poprawić twoją wewnętrzną i zewnętrzną zdolność do życia w pokoju.

6 – Prawo Związku i Współzależności:
Nawet kiedy coś pojawia się w twoim świecie, co wydaje się bez sensu i związku z tobą, zrozum, że wszystko we Wszechświecie jest ze sobą połączone i ma swoje znaczenie. Każdy etap życia jest bezpośrednio połączony z następnym etapem. Nic nie ma początku ani końca, jest tylko proces. Przeszłość, teraźniejszość i przyszłość są jednym kiedy wyrażamy siebie i swój wewnętrzny świat poprzez właściwe działanie.

7 – Prawo Skupienia:
Nie możesz koncentrować się na dwóch różnych rzeczywistościach w tym samym czasie. Jest to opisane w Biblii chrześcijańskiej, gdzie jest powiedziane, że nie służy się dwóm panom jednocześnie. Kiedy skupiasz się na duchowym rozwoju, nie możesz hołdować tym zwyczajom, myślom i uczuciom, które nie są w tej samej częstotliwości drgań co poziom, który chcesz osiągnąć.

8 – Prawo Dawania Przykładu:
Jeśli wierzysz, że coś jest prawdą, będziesz wezwany, by być przykładem tej prawdy. Nauczanie przez przykład i dawanie uczciwego świadectwa swojej prawdy leży w zakresie przerabiania karmicznych i dharmicznych wzorców.

9 – Prawo Chwili Obecnej:
Kiedy stale rozpamiętujesz przeszłe działania i wydarzenia, blokujesz ujrzenie przed sobą jasnego celu w chwili obecnej. Stare systemy wierzeń, stare schematy myślowe, stare marzenia i pragnienia utrudniają dostrzeganie nowych perspektyw. Nie oczekuj, że osiągniesz inne wyniki, kiedy ciągle robisz te same rzeczy w ten sam sposób. Nie ma przyszłości w przeszłości.

10 – Prawo Zmiany:
Nietrwałość jest wartościowym pojęciem. Nic nie pozostaje takie samo. Niemniej jednak historia będzie się powtarzać, aż lekcja karmiczna zostanie przerobiona. Rzeczywistość zmienia się w formie koncepcyjnej, gdy przyswajasz sobie nauki i wzmacniasz swoją świadomość i zrozumienie.

11 – Prawo Cierpliwej Nagrody:
Wszystkie nagrody są owocem ciągłej, systematycznej pracy. Nic nie manifestuje się z niczego w materialnym wszechświecie. Wytrwałość, tolerancja, męstwo i hart ducha są niezbędne przy pracy w kierunku wyzwolenia karmy. Kultywowanie tych cech naprawdę jest bardzo ważne.

12 – Prawo Znaczenia i Inspiracji:
Wartość czegoś w twoim życiu jest bezpośrednio związana z ilością energii, intencji i uwagi włożonej w osiągnięcie tego. Każdy osobisty wkład do życia jest również wkładem we wspólne dobro. Jedna pełna miłości inspiracja nie tylko zwiększa sens istnienia indywidualnego, ale także przyczynia się do wznoszenia i inspiracji całości. Jesteśmy Jednym.

Źródło:

http://ekocodziennie.wordpress.com/tag/swiadomosc/